Sa väärid parimat

Kui oled kunagi kõvasti pigistanud apelsinikoort ja saanud ninna väikese meeldiva värskendava aroomipahvaka, siis oledki eeterlikku õli enda peal kogenud.

Eeterlikud õlid on fütokemikaalid ehk looduses naturaalselt leiduvad aromaatsed orgaanilised keemilised ühendid, mida võib leida praktiliselt kõikide taimede seemnetes, vartes, õites, juurtes, koortes ja lehtedes. Kuigi nad on rasvlahustuvad ei sisalda nad rasvhappeid ehk lipiide ega loomseid rasvaineid. Eeterlik õli on puhas, võib öelda et karge vedelik, mis nahaga kokkupuutel koheselt imendub jõudes vereringesse nii ruttu kui 30 sekundi jooksul. Puhas, ehtne, lisaaineteta eeterlik õli on poolläbipaistev ning värvus võib varieeruda kristallselgest siniseni.

Luubi all näevad eeterlikud õlid välja nagu pisikesed kotikesed, mis moodustavadki vastava taime immuunsüsteemi. Need “paunakesed” ongi just need, mis kaitsevad seda taime haiguste, keskkonnamõjude või kahjurite eest. Neis peituvadki eeterlikud õlimolekulid, mille pigistamise või pressimise tagajärel vabanevad õhku lenduvad aromaatsed ühendid.

Eeterlike õlide toime ja kasu ulatub tunduvalt kaugemale kui pelgalt aroomi kogemine. Juba iidsete kultuuride tuhandete aastate tagustest ajaloo toimikutest võib lugeda eeterlike õlide väärtustamisest ja kasutamisest nii meditsiinivaldkonnas kui ka kokanduses ja rituaalide läbiviimisel.

Kuna taimede molekulaarne ülesehitus on sarnane inimese molekulaarsele ülesehitusele, omavad eeterlikud õlid inimese organismile üliolulist tähtsust. Puud, põõsad, taimed, lilled ja juured on looduse panus (loe: kingitus) inimkonna kui liigi ellujäämisele aitamaks hoida ja taastada inimese homeostaasi ehk tasakaalu inimorganismi kõikide elundkondade vahel nii vaimsel kui füüsilisel tasandil.

 

Puhas eeterlik õli on tavaliselt eraldatud tervest taimest või aromaatsest taime osast aurdestillatsiooni teel või tsitrus õlide puhul külmpressi teel vilja koorest. Kogenud destilleerijad kasutavad ainult parimaid taimi, mis on korjatud täpselt õigel ajal ja destilleeritud õigetel viisidel, et kindlustada keemiliste koostisosade maksimaalne olemasolu lõplikus puhtas õlis. NB! Kindlasti kasuta vaid kõige puhtamaid, naturaalselt saadud eeterlikke õlisid, et saavutada terapeutiline toime. Ära kasuta õlisid, mis on ekstraheeritud kemikaalide toimel või on sünteetilised. Mina olen leidnud DoTERRA õlid.

doTERRA eeterlikud õlid

dōTERRA (CPTG- Certified Pure Tested Grade) Sertifitseeritud Puhta Testitud klassi eeterlikud õlid moodustavad kõige puhtama, ohutuma ja kasulikuma tasemega õlid, mida tänapäeval leida võib. Taimed, mida dōTERRA oma õlide loomiseks on valinud, on kogutud üle kogu maailma erinevatest riikidest, sealt, kus on nende loomulik elukeskkond ning kasvutingimused kõige täiuslikumad. Nad on üliettevaatlikult külmpressitud või destilleeritud, oma kasvu täiuslikul hetkel kogutud ja puhtuse ning kvaliteedi tagamiseks mitmekordselt testitud.

Teaduslikult tõestatud

dōTERRA Eeterlikud õlid on teaduslikult tõestatud omamaks meditsiinilist ja terapeutilist toimet. Puhta terapeutilise klassi õlidel pole ühtegi kahjulikku kõrvaltoimet, võib vaid esineda tundlikkust. Probleemid või negatiivsed reaktsioonid võivad tuleneda vaid valest või hoolimatust kasutamisest. Kuigi väga turvalised, peab eeterlikke õlisid kasutama hoolega ja teadlikult arvestades inimese vanust ja tervislikku üldseisundit. Beebid, väikelapsed ja rasedad moodustavad kindlasti eraldi kategooria.

Kust alustada?

Telli komplekt ja alusta teekonda parema elu suunas

Igapäevaste harjumuste komplekt
Heaolu ühendab endas nii elustiili kui ka tervishoidu. Igapäevased harjumused on kõige alus! See komplekt sisaldab tooteid, mida on soovitatav kasutada iga päev, et saavutada tervislik elustiil ja seda ka hoida.
Tellima
Igapäevane koduapteek​
Koduapteegi komplekt dōTERRA koduapteegi komplekt sisaldab 10 eeterlikku õli ja õlisegu – igapäevaselt vajalikke abivahendeid.
Tellima
Lasterullikute komplekt
Unikaalne kollektsioon eeterlike õlide segusid, mis on koostatud kõige väiksematele lastele.
Tellima
Previous
Next

Vali endale sobiv

loe rohkem komplektide kohta

Lasterullikute komplekt

Olenemata sellest, kas oled kogenud praktik või eeterlike õlide uuskasutaja, doTERRA Kids Collection on terviklik  ja valmis “kogu keha” eeterlike õlide tööriistakast, mis on loodud selleks, et anda hooldajatele võimalus enesekindlalt hoolitseda väikelaste tervise 

Igapäevased harjumused

Heaolu ühendab endas nii elustiili kui ka tervishoidu. Igapäevased harjumused on kõige alus! See komplekt sisaldab tooteid, mida on soovitatav kasutada iga päev, et saavutada tervislik elustiil ja seda ka hoida.

Koduapteegi komplekt

dōTERRA väike koduapteegi komplekt sisaldab 10 eeterlikku õli ja õlisegu – igapäevaselt vajalikke abivahendeid, mis peavad lapsevanematel käepärast olema. Proovige ise järele, kui paljudel eri viisidel aitavad dōTERRA CPTG™ eeterlikud õlid teil oma peret aidata.

Koduapteegi komplekt

dōTERRA väike koduapteegi komplekt sisaldab 10 eeterlikku õli ja õlisegu – igapäevaselt vajalikke abivahendeid, mis peavad lapsevanematel käepärast olema. Proovige ise järele, kui paljudel eri viisidel aitavad dōTERRA CPTG™ eeterlikud õlid teil oma peret aidata.

Puhastu ja Taastu komplekt

dōTERRA puhastus- ja taastamiskomplekt on täis elukestva heaolu edendamiseks vajalikke elemente.
Komplekt sisaldab 7 populaarset toidulisandit, mis on pakitud 

Suur koduapteegi komplekt

dōTERRA koduapteegi komplekt sisaldab 10 eeterlikku õli ja õlisegu – igapäevaselt vajalikke abivahendeid. Suuremad pudelid(15 ml) ja lisaks Petal difuuser 2.0

kasutamine

Eeterlike õlide kasutamise populaarsus on viimaste aastakümnete jooksul järsult kasvanud tänu teadlikkuse tõusmisele ravimitööstuses pakutavate medikamentide ohtlikkusest ning arvukate võimalike kõrvaltoimete ilmnemisest. Inimesed otsivad taas alternatiivseid ning looduslikke võimalusi oma elu-ja tervist edendavate preparaatide kvaliteedi tagamiseks.

Aromaatne

Aromaatne kasutusviis eeterlikele õlidele on üks lihtsamaid. Lihtsalt nuusutades õli aroomi sisse! Seda saab teha otse pudelist või tilgutades 1-2 tilka õli peopessa, pannes peopesad nina ja suu juurde samal ajal sügavalt sisse hingates. 

Pideva aroomiteraapia saamiseks kasutatakse aroomi õli difuuserit, mis paiskab eeterliku õli molekulid õhku. Kindlasti kasutada külma õhu difuuserit, et kõrge temperatuur eeterliku õli kasutegureid ei hävitaks.

Välispidine

Eeterlikku õli saab kasutada ka otse nahale määrides ja ka juustele, küüntele. Soovitatav on aga segada baasõliga ja siis nahale kanda. Võimalikud nahale kandmise viisid on otse nahale tilgutada; massaažiks- tavaliselt baasõliga kombineerides; kompress- pannes sooja käteräti naha peale kuhu on kantud eeterlikku õli, et õli imenduks sügavamale naha alla; vann- tihti tilgutatakse eeterlikku õli vannivette, kas puhtalt või koos mõrusoolaga, siis imendub õli ümbritsevast vanniveest naha sisse.

Seespidine

Lisaks aromaatsele ja nahale kandmise saab täiskasvanu mõningaid õlisid ka võtta seespidiselt. Kui eeterlik õli omab ”Suppelment Facts” kastikest pudeli peal, siis võib teda seespidiselt kasutada. Kui pudeli peal pole kirjas, et õli võib sisse võtta, siis tuleks seda vältida. Eeterlikku õli saab lihtsalt sisse võtta tühja kapsli sees. Samuti saab lisada vedeliku juurde.

Kutsun sind avastama ja õppima eeterlike õlide maailma!