Saame tuttavaks

Kes ma olen?

Minu CV

Aastaid tagasi oleksin sellele vastanud väga lihtsalt, et olen Eva – ema, abikaasa, terapeut, treener ja koolitaja. Täna aga tunnen ülimat aupaklikkust teadmise ees, et ma olen midagi palju enamat. Ma olen kõik see, millest ma teadlik olen. Aga ka see, millest ma veel teadlik ei ole. Iga oma elumuutusega olen jõudnud lähemale teadmisele, et mina ise loon oma reaalsust. See teekond on õpetanud mind austama nii iseenda kui ka teiste inimeste iseendaks saamise keerukat kunsti. Minu juurde jõuavad inimesed, keda elu on tõuganud leidma vastuseid iseenda kohta. Miks ma olen selline nagu olen? Miks ma reageerin nii nagu ma reageerin? Kust on pärit minu ennast kahjustavad mõttemustrid? Mis ja miks mind hirmutab? Ja mismoodi ma kõige sellega kahjustan oma keha? Meid on õpetatud, et igasugused kriisid on halvad ja nende vastu tuleb võidelda. Et rahulolematus hinges ja valu südames on midagi, millest tuleb lahti saada. Et tervisehädad on paratamatus, mille üle meil puudub igasugune kontroll. Mina aga tean, et see kõik on vaid kasvuvalu. Ja et see on okei.

Inimene on lõpmatu ja loov. Nii nagu loome endale haiguseid ja hädasid, oleme võimelised looma ka tervist ja küllust. Kui ma õpin neid elu põhitõdesid tundma, tean, et saan muuta ka seda, mis mind enam ei teeni. 

Olen seda kõike enda peal avastanud ja võin täie kindlusega väita, et tegelikult on elus kõik väga lihtne ja väga loogiline. Selleks, et oma kliente aidata, kombineerin oma teraapiates hüpno-ja psühhoteraapiat, rakenduslikku kinesioloogiat, nõustamist, hääledialoogi, emotsionaalse vabaduse tehnikat (EFT) jpm. Samuti viin läbi erinevaid enesearengu töötubasid, Shindo venitustunde ja leinakoolitusi, Andestamise Ringe ning teadlikkuse ja lõõgastuslaagreid ning Imago paariteraapiat. Läbi nende meetodite leiab inimene üles oma probleemide algpõhjused, vabastatakse mineviku uskumuste süsteemid ja käitumismustrid. Seejärel integreeritakse see uus teadmine tänasesse päeva ning läbi selle sünnivad reaalsed muutused inimese elus siin ja praegu.

Vaid sina ise lood oma elu. Kui sa ei ela seda oma tingimustel, siis teed sa seda kellegi teise tingimustel. Selleks, et selle teadmiseni jõuda, vajame aegajalt kedagi, kes meie teekonda mõistaks. Kedagi, kellega saame olla ausad ja otsekohesed, ilma hinnanguid saamata.

Hea meelega aitan ka sind, armas inimene, kes sa oled leidnud tee minuni!

Eva Kuusk