Koputamise ABC

Emotsionaase vabaduse tehnika ehk EFT (Emotional Freedom Technique) on lihtne ravimeetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest meridiaanidest. See sobib nii tervenemiseks kui ka tervenemisprotsessile kaasa aitamiseks.

Emotsionaalse vabaduse tehnika on justkui emotsionaalne akupunktuur, kus nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. Sel moel vabastatakse blokeerunud energia energiakanalites ja tasakaalustatakse energia liikumine kehas ning sellele vastav emotsioon.

Emotsionaalse vabaduse tehnika toimib ka siis, kui tegemist on aastatetaguste teemadega, mis siiani end aegajalt meelde tuletavad ja meile valu või ebamugavusi valmistavad. Samuti aitab ta meie keha vabastada kõikidest teistest negatiivsetest emotsioonidest nagu hirm, ärevus, viha, kurbus jne.
Emotsionaalse Vabaduse tehnika (EFT) ehk “Koputamine” on energeetilise psühholoogia teraapiameetod. See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid.

Kuidas EFT töötab?
Koputades sõrmeotstega teatud punktidel näol, kätel ja kehal, hoiame samal ajal tähelepanu probleemil või sümptomil, mida vabastada tahame. Sellega vabastame kehasse salvestatud pinge ja aju saab signaali, et võib lõõgastuda. Keha ja meele tasakaalustamine taastab organismi loomuliku tervenemisvõime.

Kasulik teada EFT tehnika kohta:
EFT loojaks on Gary Craig, kes avastas selle pooljuhuslikult. Gary Craig jõudis meetodi väljatöötamiseni, kui uuris dr. Roger Callahani loodud mõtteväljateraapiat ehk TFT-d (Thought Field Therapy). Ta lihtsustas seda oluliselt nii, et EFT meetod toimib sarnaselt ükskõik millist emotsiooni või sümptomit lahendades.
Teadlased mainekatest asutustest, nagu Harvardi meditsiinikool, California ülikool, Walter Reedi sõjaväemeditsiini keskus ja Texase A&M ülikool, on avaldanud eelretsenseeritavates meditsiini- ja psühholoogiaajakirjades sadu EFT-teemalisi uuringuid.

Uuritud seisundite hulka kuuluvad stress, ärevus, depressioon, foobiad, PTSD, valu, kaalulangus, iha ja sõltuvused.

Harvardi meditsiinikooli psühhiaater Rick Leskowitz väidab, et koputamine on “kõige muljetavaldavam tehnika, millega olen 25-aastase töö jooksul kokku puutunud”.
Koolitatud praktikute poolt läbi viidud kliiniline EFT-ravi on vastanud Ameerika Psühholoogia Assotsiatsiooni standarditele kui “tõhus” või “tõenäoliselt tõhus” ravimeetod mitmete haigusseisundite, sealhulgas ärevuse, depressiooni, foobiate ja PTSD korral.

EFT koolitus võib kvalifitseeruda arstide, õdede, psühholoogide, nõustajate ja sotsiaaltöötajate täiendõppe ainepunktideks .

14 uuringu analüüs, milles osales kokku 658 katsealust, näitas, et koputamine vähendas oluliselt uuringus osalejate ärevust.

Ühes uuringus leiti, et koputamine toimib ärevuse puhul sama hästi kui kognitiiv-käitumisteraapia, standardne psühhoteraapiaravi.

Koputamine võib aidata paljude väga spetsiifiliste ärevuste ja foobiate korral, sealhulgas hirm avaliku esinemise, nõelte, lendamise ja putukate ees.

Koolitusel saad teada:
– mis on EFT ja kuidas see toimib
– kuidas EFT-d kasutada
– kuidas koheselt vähendada negatiivsete tunnete ning mõtete mõju

Lisaks teeme koos läbi praktilised harjutused, et osata EFT-d kasutada ükskõik kus ja millal, et kiiresti taastada emotsionaalne tasakaal.

Kursust juhendab:
Eva Kuust, diplomeeritud META-EFT praktik

Formaat

Tellimisel

Osaluspanus

Kokkuleppel

-

Toimumiskoht

Toimumisaeg